کیک ارده و کنجد

کیک ارده و کنجد

مواد لازم :

آرد: 1 و یک چهارم پیمانه
شکر: 1 پیمانه
تخم مرغ: 3 تا
اَرده : نصف پیمانه
شیر: نصف پیمانه
وانیل: نوک کارد
بیکینگ پودر: 1 ق مرباخوری
کنجد: نصف پیمانه
روغن مایع: نصف پیمانه

طرز تهیه :

همه مواد رو من از یه ساعت قبل بیرون می ذارم تا همدما بشن… آرد و بیکینگ پودر رو 3 بار الک می کنم و فر رو هم روی 175یا 180 درجه سانتی گراد روشن کردم.

کنجد رو کمی تفت می دیم تا تغییر رنگ کمی بده…بعد قالب 20 سانتی رو که چرب کردیم کف و دیواره هاش رو کنجد می پاشیم و کنار میذاریم…مثل وقتی که آرد پاشی می کنیم.

زرده و سفیده تخم مرغها رو از هم جدا کردم و سفیده رو با همزن تمیز و عاری از چربی با دور تند زدم تا سفید و برفکی بشه و از ظرف نریزه….میره توی یخچال تا بعد…زرده و شکر و وانیل رو هم با همزن زدم تا کرم رنگ بشه….(برای زرده لازم نیست که پره همزن رو بشوریم)…روغن مایع رو هم ریختم..شیر و بعد ارده رو هم اضافه کردم و هم زدم.

خب دیگه همزن میره کنار و لیسک جاشو می گیره! سفیده رو دربیارین و به مواد اضافه کنین و آروم و دورانی، هم بزنین تا پفش نخوابه(فولد کنین) …در آخر هم آرد و بیکینگ پودر رو کم کم اضافه می کنیم و بازم آروم هم می زنیم تا مواد کاملا مخلوط بشن.

مایه کیک رو توی قالب کنجدی می ریزیم و کمی از کنجد روش هم می پاشیم و داخل فر و طبقه وسط به مدت 1 ساعت می ذاریم…بازم تاکید می کنم که حتما سر بزنین. چون فرها متفاوتن با هم بعد از اینکه با خلال دندون از پخت کیک مطمئن شدین، دربیارین و اجازه بدین خنک بشه و روی توری برگردونین.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.