کیک کاکائویی

کیک کاکائویی

مواد لازم :

آرد ۲۴۰ گرم
شکر ۲۶۰ گرم
تخم مرغ ۶عدد
کره نرم شده ۲۴۰ گرم
وانیل ‌۳ق.چ
بکینگ پودر ۲ ق.چ
پودر کاکائو ۸ ق.غ
شیر ۶ ق.س

مواد لایه ای کیک :

خامه قنادی
پودر کاکائو
موز
گردو
چیپس کاکائو

مواد گاناش:

خامه صبحانه ۱۰۰ گرم
شکلات تخته ای تلخ۱۰۰ گرم

طرز تهیه :

ابتدا تمام مواد خشک بجز *شکر* را با هم مخلوط و ۳بار الک می کنیم.

کره نرم شده را با شکر به وسیله همزن مخلوط می کنیم با دور تند تا رنگ آن کرم رنگ شود. بعد تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده و هرکدام را تقریبا یک دقیقه. بعد از اینکه خوب مخلوط شدند مواد خشکمان را اضافه کرده و با دور کند هم میزنیم. بعد شیر را اضافه کرده همچنان با دور کند هم میزنیم تا خوب مواد باهم مخلوط بشن.
داخل قالب چرب شده را کاغذ روغنی انداخته موادمان را داخل قالب ریخته و با قاشق روی آن را صاف کرده داخل مایکروویو از قبل گرم شده با حرارت ۱۸۰ درجه به مدت ۵۰ دقیقه گذاشتم. بعد از اینکه کیک آماده شده ۵ دقیقه صبر کرده بعد از قالب خارج می کنیم. صبر میکنیم تا کیک خنک بشه.

در این فاصله به سراغ آماده کرده مواد میانی می رویم. خامه قنادی از فریزر خارج کرده ۱۰ دقیقه صبر میکنیم تا کمی اطراف آن نرم شود بعد با دورتند همزن میزنیم تا فرم بگیره پودر کاکائو را هم اضافه میکنیم تا خامه ما کاکائویی شود. کیک را با چاقو تیز به سه قسمت تقسیم کرده و لابه لای آن را خامه کشی کرده موز. گردو و چیپس کاکائو گذاشته این کار را ادامه داده تا به لایه آخر برسیم.

لایه آخر را هم خامه کشی کرده اطراف آن را با گاناش تزئین کرده و کنار آن را هم با خامه کاکائویی گل زده و وسط کیک هم با خرده های کیک تزئین می کنیم.

طرز تهیه گاناش:

خامه را روی حرارت گذاشته تا گرم شود نجوشد وقتی اطراف آن حباب زد از روی حرارت برداشته، شکلات را اضافه می کنیم تا ذوب شود. صبر میکنیم تا کمی از حرارت بیفتد بعد از گاناش استفاده می کنیم.
* موادمان رقیق نیست، حالت سفتی داره نگران نباشید.
* بیست دقیقه اول در فر رو باز نکنید چون پفش میخوابه بعد از ۳۵ دقیقه با خلال دندون تست کنید ببینید کیک پخته یا نه خلال فرو کنید داخل کیک (بخصوص وسط کیک) اگه تمیز بیرون اومد پخته و گرنه باید زمان بیشتری بدین. من چون تو مایکروویو درست کردم اینقدر زمان برد.
* فقط حواستون باشه کیک های کاکائویی زود میسوزن.
*خامه را باید اونقدر بزنید تا رد پره ها روی خامه بمونه اونوقت آماده اس. من حدودا ۵ دقیقه با دور تند همزن زدم تا فرم گرفت. بعد از اینکه خامه فرم گرفت نیم ساعت داخل یخچال بزارید تا کاملا خنک بشه.
*قبل از خامه کشی کیک بین لایه ها را باشیر یا آبمیوه بوسیله قلم کمی خیس کنید فقط زیاد نباشه که خمیر نشه.
* برای کیک هایی که لایه خامه ای دارن بهتره یک روز قبل خامه بین کیک زده بشه کیک رو سلفون بپیچید و روزی که میخواید میل کنید روش رو خامه کشی و تزئین کنید.
*حتما خامه فرم گرفته را در محیط خنک آماده کنید در غیر اینصورت دیر فرم گرفته و زود هم فرمشو از دست میده.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.