شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی

مواد لازم برای خمیر :

آرد 250 گرم تقریبا یک و دو سوم لیوان
شکر 40 گرم ، 3 ق غ
تخم مرغ 1 عدد
شیر ولرم 80 میلی یا 1/3 لیوان
روغن مایع 80 میلی یا 1/3 لیوان
زعفران دم کرده مقداری
وانیل 1/4 ق چ
خمیر مایه 1 ق غ سر صاف

برای کرم :

آرد 3 ق غ/شکر 1/3 لیوان /آب 1/3 لیوان /وانیل مقداری

شیرینی دانمارکی

طرز تهیه :

اول رفتم سراغ درست کردن کرم .همه مواد رو به غیر از وانیل داخل قابلمه ای ریختم روی حرارت ملایم گذاشتم و مرتب هم زدم تا بسته بشه و سفت بشه . بعد وانیل را در آخر اضافه کردم . می تونید داخل این کرم از دارچین هم استفاده کنید که من نکردم. روی کرم را با یه نایلون پوشوندم تا روش بسته نشه.

خمیر مایه را با شیر ولرم و یک قاشق شکر مخلوط و روی ظرف را پوشوندم تا 10 دقیقه تا به عمل بیاد.

در ظرفی دیگر تخم مرغ و بقیه شکر و زعفران و وانیل را هم زده و مایه خمیر عمل اومده و روغن رو هم اضافه کردم . آرد الک شده  رو به تدریج اضافه کردم و خمیر را ورز دادم طوری که به دست نچسبه.

خمیر را با وردنه باز کردم ، نازک باشه ، خیلی کلفت نباشه توی این مدل خمیر رو به شکل مستطیل حدودا عرضش ده ، دوازده سانت ، بعد لاش کرم قرار دادم و روی هم خمیر رو قرار دادم و بعد برش دادم، یه سری ها رو هم با کاتر به شکل دابره و مربع در آوردم و کرم رو قرار دادم و دو طرف خمبر رو روی هم قرار دادم .داخل سینی فر کاغذ روغنی انداختم، میتونین کمی چرب کنین و شیرینی ها رو چیدم  و روی آن را دستمال کشیده یکی دو ساعت گذاشتم تا حجمش دو برابر بشه، شیرینی ها با فاصله چیده بشن.

بعد از این زمان یک زرده تخم مرغ را به همراه کنجد روی شیرینی مالیدم میشه از شکر هم استفاده کنین. درون فر از پیش گرم شده ، 180 درجه به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دادم من بعد از این مدت گریل را هم روشن کردم، تا کمی روش خوشرنگ بشه.

بعد از پخت هم دوست داشتین میتونین اینجوری بخورین یا یه کم شربت درست کنین، من برای شربت یک سوم لیوان اب و یک سوم لیوان شکر و کمی زعفران رو روی حرارت قرار دادم تا شکر حل بشه و کمی غلیظ بشه. بعد که شربت کمی خنک شد، شیرینی هایی هم که کمی از دما افتاده بود رو کمی روش رو توی شربت فرو کردم و بیرون آوردم.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.