رولت خامه ای با نان سبک و اسفنجی

رولت خامه ای با نان سبک و اسفنجی

این رولت، رولت طرح دار است اما کیک اسفنجی همان کیکی است که برای تمام رولتها و شیرینی تر استفاده می شود و اگر طبق دستور و میزان دقیق مواد تهیه شود بسیار سبک و خوشمزه است.

مواد لازم:

تخم مرغ خنک ۴ عدد
وانیل کمی
آرد سفید ۸۰ گرم
نشاسته ذرت ۲۰ گرم
پودر قند ۱۰۰ گرم
بیکینک پودر ۱/۴ قاشق چایخوری
نمک یک پنس

مواد میانی:

خامه فرم گرفته
انواع مغزها
انواع میوه ها و کمپوتها و …

طرز تهیه:

ابتدا زرده و سفیده ها را از هم جدا کنید.سفیده ها را با همزن برقی کمی بزنید تا پف کند .در حین همزدن ۵۰ گرم از پودر قند را کم کم اضافه کنید و هم بزنید که حجم سفیده ها چند برابر شود و اگر کاسه را وارونه می کنید بیرون نریزد.برای اینکه سفیده ها به اصطلاح آب نیاندازد بهتر است تا بقیه مراحل کار آن را در یخچال استراحت دهید.

در ظرف دیگری زرده ها را بهمراه بقیه پودر قند و وانیل با دور تند همزن برقی آنقدر بزنید تا کرم رنگ شود.در این مرحله سفیده را به صورت دورانی به زرده ها اضافه کنید .آرد و نشاسته ذرت و بیکینگ پودر را که ۳ بار الک کردید با لیسک به مخلوط سفیده و زرده اضافه کنید.

کف قالب ۴۰×۶۰ را کاغذ روغنی بیاندازید و مواد رولت را روی سطح کاغذ بریزید و برای اینکه مواد همه جای قالب را بپوشاند قالب را چند بار به میز کار خود بکوبید تا موادیکدست شود.دقت داشته باشید که حتما از طول قالب یا سینی مورد نظر خود ارتفاع کاغذ را بیشتر ببرید که بتوانید رولت را راحت تر بپیچید.قالب را در در فر از قبل گرم شده ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه قرار دهید.

چون دمای فرها متفاوت است بهتر است که بعد از ۷ دقیقه رولت را چک کنید که خشک نشود. بعد از اینکه قالب را از فر در آوردید روی آن را با حوله یا پارچه تمیز بپوشانید تا خنک شود و از خشک شدن رولت جلوگیری شود.بعد از سرد شدن آن را با همان کاغذ لوله کنید و اجازه دهید کمی شکل بگیرد.

سپس آن را از کاغذ جدا کرده و با خامه بپوشانید و می توانید از میوه ها و خشکبار روی خامه بریزید و رول کنید.برای اینکه رولت شما خوشمزه تر شود و بهتر برش بخورد بهتر است بعد از خامه کشی نیم ساعت در فریزر قرار دهید و برای برش چاقو را در آب داغ بزنید و با دستمال سریع خشک کنید.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.