شیرینی مربایی بازاری

شیرینی مربایی بازاری

مواد لازم :

روغن جامد صاف قنادی 375 گرم

ارد سفید شیرینی پزی 190 گرم،البته این میزان ارد کم بود و دست اخر دوباره باید کم کم ارد اضافه کرد تا خمیر جمع بشه، این قسمت را خودم به دستور اضافه کردم چون با میزان اردی که در دستور گفته شده بود اصلا خمیر جمع نمیشد.

اب ولرم 75 گرم

شکر 88 گرم

تخم مرغ یک عدد کامل و نصف یک عدد، برای نصف کردن تخم مرغ ،در ظرفی تخم مرغ را کامل بریزید و هم بزنید و سپس نصف ان را جدا کنید.

وانیل کمی

طرز تهیه :

در ابتدا آب، شکر،تخم مرغ و وانیل را در ظرفی ریخته، مخلوط را با دست یا لیسک تاب دهید به حدی که شکر حل شود، میزان هم زدن درحدی است که دانه های شکر کاملا حل شوند و نیازی به حجیم شدن مواد و تخم مرغ نداریم، پس به میزانی هم میزنیم که دانه های شکر را در اب حل کنیم، شربت اماده شده را کنار میگذاریم.

روغن و ارد _190گرم دستور_ را در ظرفی ریخته و با همزن برقی انقدر هم زده تا مخلوط پوک و سبک و حجیم شود، در حدود ده دقیقه، زمان هم زدن را حتما رعایت کنید. سپس شربت را کم کم به مواد بیفزایید و در حد مخلوط شدن هم بزنید، همزن را خاموش کنید، خوب بر طبق دستور الان باید خمیر شکل گرفته باشه ولی مخلوط من شل بود و اصلا خمیرنبود به همین دلیل طبق تجربیاتی که داشتم  کم کم به مخلوط ارد الک شده اضافه کردم و با لیسک هم زدم، تا حدی ارد اضافه کردم که خمیر نرم و لطیفی شکل گرفت که بدستم هم نچسبد، بیش از اندازه نیز ارد اضافه نکنید و خمیر را هم نزنید که شیرینی سفت خواهد شد.

خمیر را بین دو نایلون پهن کنید و به قطر چند میل قالب بزنید در سینی کاغذ روغنی انداخته بچینید و در فر از 20 دقیقه قبل گرم 180 درجه تا زمانی که زیر و کنارهای شیرینی کمی طلایی شود قراردهید، پس از سرد شدن مارمالاد بزنید و در ظرف دربسته در یخچال قراردهید، هر چقدر بیشتر بمانند مارمالاد به خورد شیرینی رفته و نرم ترخواهند شد.

نکات:

*من نصف این میزان مواد را درست کردم تقریبا 30 عدد شیرینی شد.

*دستور اصلی_روغن سه کیلو، ارد یک کیلو و نیم، اب ششصد گرم، تخم مرغ 10 عدد، شکر 700 گرم، وانیل 1ق م

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.