کوکیز کره ای به شکل خرس ویژه روز عشق

کوکیز کره ای به شکل خرس

مواد لازم :

کره 150 گرم
شکر 3/4پیمانه
آرد 2 پیمانه
عصاره وانیل مقداری
تخم مرغ 1عدد
بیکینگ پودر 1/4 قاشق چایخوری
نمک 1 پنسه
پودر کاکائو 1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه :

مواد خشک را الک کرده کنار میگذاریم. کره و شکر را با همزن خوب هم زده تا کاملا پف کند بعد تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده آنقدر هم میزنیم تا پوک و براق شود و بیشتر ذرات شکر حل شود بعد مواد خشک الک شده را اضافه میکنیم اگر میزان آرد کم بود میتوانید کمی دیگر اضافه کنید.

خمیر را با وردنه باز کرده و با کاتر شکل خرس قالب میزنیم اگر مثل من قالب شکل خرس ندارید با قالب گرد قالب میزنیم و با کاتر کوچکتر یا ته ماسوره دو نیم دایره جای گوش خرس را قالب زده جدا میکنیم خمیر قالب زده را در سینی فر قرار داده دو گلوله اندازه فندق از خمیر درست میکنیم و در قسمتی که با کاتر کوچک جای گوش ایجاد کردیم گذاشته و با انگشت کمی روی آنها فشار میدهیم تا باز شود وقتی همه کوکی ها را درست کردیم و در سینی فر قرار دادیم  در فر که روی 180 درجه گرم کردیم 15 دقیقه قرار میدهیم تا پخته شود.

وقتی کوکیز ها پخته و خنک شد  شکلات سفید را ذوب کرده داخل قیف یکبار مصرف میریزیم و کمی برش میدهیم و چشم ها و پوزه خرس را میکشیم.

باقیمانده شکلات را به رنگ صورتی درآورده داخل گوش خرس را صورتی میکنیم.

حالا شکلات کاکائویی را ذوب کرده به کمک قیف یکبار مصرف مردمک چشم و دهان و بینی و موی خرسها را میکشیم و سپس با کمک همین شکلات پاپیون و گل سر خرس ها را میچسبانیم.

خرس کوچولوهای روز عشق آماده شدند.

برای شکلاتی کردن خمیر باید از میزان ارد 1 قاشق کم کرده کاکائو اضافه کنید.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.