کیک اسفنجی نروژی با روکش سس براق

کیک اسفنجی نروژی با روکش سس براق

برای درست کردن این کیک از دو عدد کیک اسفنجی استفاده شده، برای فیلینگ هم از خامه استفاده شده که همراه با پودر کاکائو فرم داده شده است. پس از لایه بندی، با خامه کاملا کاور شده و حدود سه ساعت در فریزر قرار داده شده تا خوب سرد شود، سپس با گلیز یا سس براق پوشیده شده است.

این کیک اسفنجی نروژی هست که برای پختش فقط نیاز به پنج ماده اصلی دارد.

مواد لازم :

تخم مرغ ۳ عدد، ۹۰ گرم آرد، ۹۰ گرم شکر، ۱ قاشق چایخوری بکینگ پودر، ۱ قاشق چایخوری وانیل شکری، قالب گرد به قطر ۱۸ سانت.

طرز تهیه :

ابتدا کف و اطراف قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید، سپس فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد گرم کنید. آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط و سه بار الک کنید و کنار بگذارید.

وانیل را به تخم مرغ اضافه و حدود ۲۰ ثانیه با همزن برقی بزنید تا بافت تخم مرغ از هم باز شود، ( این کار تا حدود زیادی بوی زحم تخم مرغ را کم میکند).

سپس شکر را افزوده ،اینبار به مدت ۱۵ دقیقه هم بزنید تا کرم شیری رنگ و حجیمی به دست آید، به طوریکه اگر با نوک پره همزن خطوطی روی سطح تخم مرغ بکشیم به آسانی محو نشود. سپس همانطور که مخلوط آرد و بکینگ پودر را الک میکنید به مایه تخم مرغ اضافه و با لیسک آرام و در یک جهت هم بزنید تا مایه ای یکنواخت به دست آورید.( از هم زدن زیادی خودداری کنید).

مایه کیک را در قالب ریخته و در فر ، طبقه یکی مانده به اخر و به مدت ۳۰ دقیقه بپزید، پس از این زمان اول کیک را با کمک یک سیخ چوبی از چند نقطه امتحان کنید، اگر چوب بدون اینکه مایه کیک به آن جسبیده باشد بیرون بیاید، کیک شما پخته است و میتوانید از فر در آورید و اجازه دهید همانطور که در قالب هست، سرد شود.

نکات مهم:

این کیک اسفنجی احتیاج به جدا کردن سفیده و زرده تخم مرغ را ندارد.

استفاده مواد بر حسب گرم به خاطر لطافت این کیک الزامی هست.

اگر دوست داشتید ارتفاع کیک بیشتر باشد، میتوانید مواد را با رعایت نسبت افزایش داده، اما به یاد داشته باشید که مدت پخت کمی طولانی تر خواهد بود.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.