نان شلکینه ؛ نان محلی مناطق کرد

نان شلکینه ؛ نان محلی مناطق کرد

شلکینه یک نوع نان محلی ویژه مناطق کرد است که طعم مطبوعی دارد و معمولاً روی ساج پخته می شود. این نان هم به عنوان یک غذای محلی و هم به عنوان سوغات این منطقه به حساب می آید.

مواد لازم:

آرد سفید گندم: ۱۵۰ گرم معادل یک پیمانه + ۲ قاشق سوپخوری

نمک: ۱/۴ قاشق چایخوری

شکر: ۲ قاشق سوپخوری

شیر: ۲ پیمانه

زرده تخم مرغ: ۴ تا ۶ عدد

زعفران دم کرده: ۲ قاشق سوپخوری

روغن محلی (دان) یا کره: ۱۰۰ گرم یمعادل ۱/۲ پیمانه

شیره خرما یا انگور (دوشاو): ۲۰۰ گرم معادل ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه :

آرد و نمک و شکر را در ظرف گودی بریزید و شیر را کم کم به آن اضافه کنید تا مایه ای مانند دوغ غلیظ به دست آید. سپس زرده های تخم مرغ و زعفران دم کرده را اضافه کنید و مایه را خوب هم بزنید تا بدون گلوله شود. بهتر است مایه را یکبار از الک یا صافی رد کنید تا از یکدست بودن آن مطمئن شوید.

سپس تابه ای با قطر ۱۰ یا ۱۵ سانتیمتر را روی حرارت بگذارید و ته آن را با کمی کره به وسیله قلم موی آشپزی چرب کنید. سپس با ملاقه مقداری از مایه نان بردارید و در تابه بریزید و تابه را بپرخانید تا تمام قسمت های تابه از مایه پوشیده شود. باید یک لایه نازک از این مایه داخل تابه بریزید. هرچه نان نازک تر باشد کیفیت آن بهتر خواهد بود.

وقتی یکطرف نان طلایی شد، با کمک چنگال برگردانید تا طرف دیگر هم طلایی شود. سپس آن را روی سطحی صاف قرار داده و با قلمو روی آن شیره خرما بمالید. آن را ۴ لا تا کنید و در ظرف بچینید. وقتی همه نان ها تمام شد روغن حیوانی یا کره را ذوب کرده و روی نان ها بریزید.

نکته:

۱- هرچه تعداد تخم مرغ بیشتر باشد نان ها خوشمزه تر خواهند شد.(البته بعضی جاها تخم مرغ نمیریزن و یک نان فتیر اسونتر پخت میکنن)

۲- استفاده از شکر در پخت این نان اجباری نیست و به ذائقه مصرف کننده بستگی دارد.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.‌‌‌‌‌‌

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.