نان پارکر پنیری

نان پارکر پنیری

مواد لازم :

تخم مرغ؛ دو عدد
شير ولرم؛ نصف پيمانه
آرد؛ چهار و نيم  پيمانه
نمك؛ يك قاشق مرباخورى
كره؛ چهار قاشق سوپخورى
شكر؛ چهار قاشق سوپخورى
پنير سفيد؛ ١٠٠ گرم براى ميان نان
پودر خمير مايه؛ دو ونيم قاشق چايخورى

مواد لازم رومال :

زرده تخم مرغ؛ يك عدد
سياه دانه؛ دو قاشق سوپخورى

طرز تهيه :

شير ولرم و پودر خمير مايه و يك قاشق سوپخورى شكر را مخلوط كرده و در پوش ظرف را بگذاريد. سپس به مدت پانزده دقيقه استراحت دهيد تا پف كرده و عمل بيايد.

كره و مابقى شكر را مخلوط كرده و روى حرارت گذاشته تا شكر حل شده و كره ذوب شود. سپس مخلوط را كنارى بگذاريد تا خنك شود.

تخم مرغها را با چنگال زده تا كف كند. در ظرف گودى آرد و نمك را مخلوط كرده و وسطش را گود كنيد. تخم مرغ و مخلوط كره و خمير مايه عمل آمده را اضافه كرده و مخلوط كنيد. خمير را ورز دهيد تا خمير به دست نچسبد. اگر خمير به دست چسبيد كمى آرد اضافه كنيد.

سپس خمير را در ظرف چرب شده اى كه گنجايش خمير عمل آمده را داشته باشد گذاشته و به خمير يك چرخ دهيد تا سطح خمير كمى چرب شود. روى خمير را با حوله تميزى پوشانده و به مدت يك ساعت در محيط گرمى قرار دهيد تا خمير پف كرده و عمل بيايد.

بعد از اينكه خمير عمل آمد پف خمير را با مشت دست بگيريد. خمير را به هشت قسمت مساوى چانه گيرى كنيد. سپس هر چانه را در دست گرد كرده و وسط خمير يك قاشق چايخورى پنير سفيد خرد شده بگذاريد. خمير را جمع كرده و گرد كنيد. سپس در قالب كيك ميان خالى كه با كره چرب شده كنار هم با فاصله بچينيد تا در استراحت دوم كه دوباره خمير پف مى كند جا براى پف كردن داشته باشد. روى قالب را با حوله تميزى پوشانده و مجدد به مدت نيم ساعت استراحت دهيد.

بعد از استراحت دوم روى خمير را به كمك برس با زرده تخم مرغ زده شده رومال كنيد. سپس سطح خمير فرم داده را با سياه دانه بپوشانيد. قالب را در فرى كه از قبل روى ١٨٠ درجه سانتى گراد گرم شده قرار داده و تا زمانى كه روى خمير طلايى شود، بپزيد. در هنگام پخت نان يك ظرف آب در قسمت پايين فر بگذاريد تا نان هنگام پخت خشك نشود.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.‌‌‌‌‌‌

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.