چیزکیک شکلاتی با پایه نان رولت

چیزکیک شکلاتی با پایه نان رولت

پایه این چیزکیک نان رولته ولی میتونه کیک اسفنجی نیز باشه، اگر از نان رولت استفاده کردین رولت را به صورت نوارهای دو سانت از طول برش بزنین، دقیقا مثل ژله رولی و اولین برش را رول کنین سپس برش بعدی را دور اولی بپیچانید و همین طور برشهای بعدی را تا پایه کیک به اندازه کف قالب مورد نظرتون بشه، روی هر برش نوار مانند هم از ابتدا خامه بکشید تا راحت تر دور هم رول شوند،یا اینکه نان رولت را پس از خامه کشی نواری برش بزنید، نوارها را در امتداد هم قرار دهید و سپس رول کنید تا یک رول بزرگ به اندازه کف قالبتون بدست بیاد.

می تونین برای راحتی کار از یک کیک اسفنجی که مابین اون کمی خامه کشیدین نیز استفاده کنین.

سپس کف قالب را نایلون بکشید،من از قالب کمربندی استفاده کردم ،کیک اماده شده را کف قالب بگذارین و پس از سرد شدن کامل کیک روش مواد رویه را بریزید و چندین ساعت در یخچال قرار دهید تا مواد رویه کامل ببندد. اگر میخوایین مواد رویی دور کیک هم ریخته بشه کیک را دقیقا اندازه کف قالب نگیرین یک سانت از لبه های قالب فاصله داشته باشه تا با مواد شکلاتی پر بشه.

مواد شکلاتی چیزکیک :

شیر  1 و 1/2 لیوان

شکر 5 ق غ

شکلات تخته ای  50گرم

نشاسته ذرت  1ق غ

پودر کاکائو  1ق م

خامه فرم گرفته 200 گرم

پنیرماسکارپونه 80 گرم

پودرژلاتین 2 ق غ سرصاف

فندق خردشده و تفت داده شده 15عدد که من نریختم.

شیر،شکر،نشاسته و پودرکاکائو را باهم مخلوط کرده و روی حرارت ملایم بگذاریدمدام هم بزنید تا غلظت ان به حد یک فرنی شل شود. از روی حرارت برداشته شکلات تخته ای تکه شده و پودرژلاتین بنماری شده را به ان بیفزایید انقدر هم بزنید تا شکلات با گرمای مواد حل شود.کنار بگذارید تا مخلوط سردشود، هر از چند گاهی هم بزنیدکه رویه نبندد.

*برای بنماری کردن پودر ژلاتین، آن را بر روی پنج شش ق غ اب سرد ریخته و وقتی حالت اسفنجی پیداکرد روی حرارت بخار کتری هم بزنید تا باز و شفاف شود.

پنیر ماسکارپونه را در ظرفی کمی هم بزنید تا نرم و باز شود،سپس ان را به خامه فرم گرفته اضافه کنید با همزن بزنید تا کاملا مخلوط شوند.دست اخر ان را به بقیه مواد اضافه کنید و با همزن با دور کند کمی هم بزنید تا مواد یکدست شود، مواد را بر روی کیک ریخته و در یخچال قرار دهید.

*من قالبم 18سانت بود و نصف مواد رویه برای این اندازه قالب درست کردم و کافی بود.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.