چیزکیک خوشمزه بدون فر

چیزکیک خوشمزه بدون فر

مواد لازم :

بیسگوئیت دایجستیو ۲۰۰ گرم
کره ۱۲۰ گرم
محلول نسکافه ۲ق غ
پنیر ماسکارپونه ۲۰۰ گرم
خامه ی قنادی ۲۰۰ گرم
ژله آلبالو یک بسته
گیلاس و توت فرنگی برای تزئین

طرز تهیه :

ابتدا کف یک قالب کمربندی ۲۰ سانتی را کاغذ روغنی می اندازیم و کنار میذاریم،بیسگوئیتهارو پودر کرده وبا کره ذوب شده و دو قاشق محلول نسکافه مخلوط میکنیم و کف قالب پهن میکنیم و با دست یا ته یک لیوان فشرده میکنیم تا حسابی پهن و یکدست بشه،سپس قالبو به یخچال انتقال میدیم برای مدت نیم ساعت.

ژله آلبالورو نصف میکنیم و با نصف لیوان آبجوش مخلوط میکنیم و بن ماری میکنیم وقتی ژله ها حل شد کنار میذاریم تا از داغی بیافته.

پنیرو از قبل بیرون میذاریم تا راحتتر زده بشه،خامه قنادی رو جداگانه فرم میدیم تا به مرحله ی صافت پیک برسه بعد پنیرو هم با همزن برقی کمی میزنیم تا باز بشه.

وقتی ژله کمی خنک شد با پنیر مخلوط میکنیم و با همزن برقی میزنیم تا یکدست بشه.

بعدخامه فرم گرفته رو به این مخلوط اضافه میکنیم و با لیسک مخلوط میکنیم اگر نیاز بود یک دقیقه با همزن میزنیم تا یکدست بشه.

این مخلوط رو روی بیسگوئیتها میریزیم و دوباره به یخچال انتقال میدیم برای دو ساعت.
در این فاصله نصف دیگر ژله رو با نصف لیوان آبجوش بنماری میکنیم وقتی شفاف شد کنار میذاریم تا کاملا سرد بشه،قالبو از یخچال درمیاریم و ژله سرد شده رو روی مواد پنیری که نیم بند شده میریزیم به صورت یک لایه ی کاملا نازک،همیشه لایه ی کلفت از ژله میریختم ولی اینبار نازک ریختم،دوباره قالبو به یخچال انتقال میدیم توی یخچال یه کم شیبدار گذاشتمش تا یه طرفش پر رنگتر و یه طرفش کم رنگتر شد برای ۴ ساعت داخل یخچال بمونه تا کامل ببنده بعد از اینکه دسر کاملا بسته شد ابتدا با چاقو دور تادور دسرو از قالب جدا میکنیم و کمربند قالبو باز میکنیم و آرام و با حوصله دسرو به ظرف سرو منتقل میکنیم و طبق سلیقه ی خود دیزاین میکنیم.

نکات:۱

-منظور از محلول نسکافه،همین کافی میکس آماده ها هست.

۲-مرحله صافت پیک برای خامه قنادی یعنی تا حدی فرم بگیره که از ظرف نریزه ولی برای ماسوره زدن مناسب نیست فقط برای داخل دسر خوبه.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا صلواتی بفرستید.‌‌

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.