طرز تهیه کیک کرامبل

طرز تهیه کیک کرامبل

مواد لازم :

آرد………. دو پیمانه
کره یا روغن جامد…… ۱۰۰گرم
تخم مرغ………………… سه عدد
شکر……………………… یک پیمانه
شیر……………………… دو سوم پیمانه
بکینگ پودر…………… یک ق غ
وانیل……………………. یک ق م

مواد کرامبل :

بیسکوییت ساقه طلایی……. یک بسته

کره…………………….. ۵۰گرم

پودر قهوه فوری …………….دو ق غ

پودر دارچین……………………… یک ق غ

شکر ………………….سه ق غ

گردو خرد شده ………………..نصف پیمانه

طرز تهیه :

بیسکوییت را در کیسه نایلونی با گوشت کوب می کوبیم تا پودر بشه و بقیه مواد خشک رو باهم مخلوط کرده و کره را هم اضافه میکنیم و با نوک انگشت مخلوط میکنیم و میزاریم کنار.
کره و شکر رو با هم مخلوط کرده وبا هم زن خوب میزنیم تا پف کنه و کرم رنگ بشه بعد دونه دونه تخم مرغ ها و وانیل رو اضافه میکنیم و هر یک را ۱ دقیقه با هم زن میزنیم و شیر رو در این مرحله اضافه میکنیم و آرد و بکینگ پودر را که قبلا با هم الک کردیم رو آرام اضافه میکنیم و در قالب ۲۵ سانتی که چرب کردیم کاغذ روغنی انداخته و نصف مواد کیک رو میریزیم و با لیسک آرام روشو صاف میکنیم و نصف مواد کرامبل رو به طور یکنواخت میریزیم و با لیسک آرام روشو صاف میکنیم و بقیه مواد کیک رو میریزیم و بقیه مواد کرامبل رو هم رویه کیک میریزیم و روی کیک رو صاف کرده ودر فری که قبلا گرم شده با درجه حرارت ۱۷۰درجه قرار میدیم به مدت ۴۵ دقیقه ولی باید چک بشه حرارت فرها متفاوت هستش.
پ ن: ۱) طعم کیک فوق العاده خوشمزه است. ۲) به نظر من مواد میانی زیاد بود. دو سوم مواد کافیه. ۳)موادی که روی کیک ربخته میشه ، بعد پخت چون همه مواد به کیک نمیچسبه از روی کیک میریزه. ۴)مواد روی کیک رو میشه کمتر ریخت. حذف نکنید چون خوشمزه اس.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا صلواتی بفرستید.‌‌

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.