کیک شکلاتی با فیلینگ توت فرنگی و گردو

کیک شکلاتی با فیلینگ توت فرنگی و گردو

مواد لازم :

آب (جوش)  ۱/۲ پیمانه
وانیل  ۱/۴ قاشق چایخوری
بیكینگ پودر  ۱ قاشق چایخوری
نمك  ۱/۴ قاشق چایخوری
تخم مرغ  ۶ عدد
پودر قند  ۲ پیمانه
آرد  ۲ پیمانه

طرز تهیه :

آرد و نمك و بیكینگ پودر را با هم مخلوط كرده و 4 بار الك كنید تا هوا بخورند و سبك شوند.

تخم مرغ ها را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خنك شوند. سپس سفیده و زرده آنها را جدا كنید. سفیده ها را با همزن برقی و ترجیحا دور متوسط خوب میزنیم تا سفید و سفت شوند و سپس نصف پودر قند را به آن اضافه میكنیم و باز هم آن را میزنیم تا كاملا فرم بگیرد و با وارونه كردن ظرف از آن نریزد.

سپس آن را داخل یخچال قرار میدهیم. در ظرفی جداگانه زرده ها و وانیل و بقیه پودر قند را با هم مخلوط كرده و كمی با همزن میزنیم و آب را كه كاملا جوش است به آن اضافه میكنیم و خیلی سریع میزنیم كه زرده سفت نشود. همزن باید روی دور تند باشد.

به سرعت پس از اضافه كردن آب مواد را بزنید كه خراب نشوند. مواد را آنقدر بزنید تا كشدار شوند و از حالت روان بودن خارج شوند. حالا سفیده را از یخچال خارج كرده و مواد را به آرامی از كنار به آن اضافه كرده و با لیسك یا كفگیر به صورت دورانی مخلوط میكنیم تا پف مواد نخوابد. بعد مخلوط آرد را كم كم و با دقت به مواد اضافه میكنیم و مخلوط میكنیم تا یكدست شوند مواد را به گونه ای هم بزنید كه تقریبا روی هم تا شوند.

سپس قالب را چرب میكنیم و یا كاغذ روغنی می اندازیم و مواد را به گونه ای در قالب بریزید كه 2 سوم قالب شما خالی باشد و به عبارتی مواد فقط 1سوم قالب را بگیرند.

حالا آن را داخل فر با دمای حدود 180 از قبل گرم شده قرار میدهیم و كیك را حدود 50 دقیقه میپزیم و با خلال دندان تست میكنیم وقتی پخت از فر خارج كرده و وقتی خنك شد آن را با كمك بشقاب یا سینی برمیگردانیم و كاغذ روغنی را جدا كرده و آن را داخل یخچال میگذاریم تا سرد شود. بعدخامه کشی میکنم.

**من برای این کیک ۳ قاشق از آرد رو کم کردم و به جاش پودر کاکائو ریختم.

** حدود ۲ قاشق سرپر پودر کاکائو هنگام فرم دادن خامه به آن اضافه کردم.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: 4.45 ( 1 votes )
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.