نون پنجره ای

نون پنجره ای

مواد لازم :

تخم مرغ 6 عدد
آرد سفید گندم 100 گرم
پودر نشاسته 100 گرم
گلاب 4 تا 5 ق س
روغن برای سرخ کردن به میزان لازم
خاک قند و پودر هل و زنجبیل به میزان لازم

طرز تهیه :

ابتدا کاسه ای رو آماده کرده و پودر نشاسته رو داخل اون بریزید سپس کم کم گلاب رو به نشاسته اضافه کنید تا گلوله گلوله نشه.پس از اینکه نشاسته به صورت خمیر در اومد تخم مرغه رو بشکنید و به اون اضافه کنید و با قاشق خوب مواد رو با هم مخلوط کنید.بعد آرد رو خوب الک کرده و سپس به مواد افزوده و هم بزنید، میتونید موادتون رو از صافی رد کنید.

قابلمه گودی در اندازه کوچک آماده کرده و از روغن پر کنید. سپس روی شعله گاز قرار دهید تا داغ شود. پس از اینکه روغن داغ شد قالب مخصوص شیرینی پزی را داخل روغن داغ قرار دهید تا آن هم داغ شود.

بعد دسته قالب رو گرفته و آن را در مایه به اندازه ای فرو کنید که مایه تنها تا یک میلی متر مانده به لبه قالب را در برگیرد پس از آن بلافاصله قالب را داخل روغن داغ روی شعله ملایم قرار دهید و به محض اینکه شیرینی خودش رو گرفت قالب را کمی تکان دهید تا به راحتی جدا شده و در روغن سرخ شود.

بقیه مایه را نیز با قالبهای مختلف میتونین بردارین و سرخ کنین.پس از اینکه شیرینیها آماده شد آنها را در ظرف مورد نظر بچینید و خاکه قندی رو که با پودر زنجبیل و هل مخلوط کرده بودیم رو روی آنها بپاشید. میتونید قبل سرخ کردن به مایه رنگ خوراکی اضافه کنید که در اینصورت نان پنجره ای های رنگی خواهید داشت.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.