کیک در تابه رژیمی

کیک در تابه رژیمی

مواد لازم برای 10 نفر:

آرد 2 پیمانه
شیر 1/3 پیمانه
تخم مرغ 4 عدد
روغن مایع ۳/۴ پیمانه
شکر 1 پیمانه
پکینگ پودر 1 قاشق مربا خوری سرپر
وانیل کمی

طرز تهیه :

تخم مرغها رو با شکر و وانیل خوب بزنین تا کرم شود بعد روغن و بعد شیر را اضافه کرده با قاشق هم بزنین در اخر ارد را با پکینگ پودر مخلئط کرده 3 بار الک کنین و به مخلوط اضافه کنین در قالب کاغذ روغنی بندازین و مواد رو بریزین و در فر گرم با حرارت 180 به مدت 45 تا 50 که البته این مدت بستگی به فر شما داره خودتون بعد از 30 دقیقه چکش کنین ممکن پخته باشه ممکن تا 1 ساعت هم زمان ببره اگه میخوان روشو کرم بدین بهتره تو قالب کمربندی درست کنین.

همیشه کیكهام و توی این تابه ها درست میكنم یكی از شعله های پهن گازم انتخاب میكنم و روشن میكنم و تنظیمش میكنم روی كمترین حد یعنی تا جایی كه امكان داره شعله گازو كم میكنم. اول واشر دور درب تابه رو در میارم که کیک خمیر نشه و جای بیرون آمدن بخار وجود داشته باشه. برای کوکو و پنکیک و ته چین و ته دیگ هم دربیارید و گرنه خمیر میشه. هر دو طرف تابه رو چرب میكنم و میزارمش روی همون شعله كم گاز و درب تابه رو هم میبندم كه كل تابه داغ بشه.

تقریبا 1 ربع تا 20 دقیقه طول میكشه كه تابه كاملا داغ بشه. تو این فاصله مواد كیك و آماده و مخلوط میكنم بعد از اینكه مواد كیكم آماده شد و تابه هم كاملا داغ شد مواد كیك و میریزم توی تابه . اما دقت كن : از مواد باید تقریبا تا نیمه تابه یا حتی كمی هم كمتر درون تابه بریزی چون باید پف كیك هم در نظر بگیری یك بار كه درست كنی دستت میاد و درب تابه رو ببندید.

اصلا به شعله گاز دست نزنید همونطور حرارت خیلی خیلی ملایم باشه. دقت كنید كه تا 30 دقیقه به هیچ عنوان درب تابه رو بلند نكنید. چون پف كیك میخوابه من كیكام همیشه از زمانی كه درب تابه رو میبندم بین 45 تا 50 دقیقه طول میكشه كه كاملا آماده بشه. برای اینكه روی كیكتون هم كمی رنگ بگیره یا به اصطلاح كمی طلایی بشه 5 تا 7 دقیقه آخر تابه رو برگردونید تا طرف دیگه كیك هم پخته و طلایی بشه . من خودم كیكی رو كه تو این تابه درست میكنم و بیشتر از كیكی كه توی فر میپزم دوست دارم چون تو فر كمی حالت خشكی داره اما توی این تابه كیك لطیف و نرمه و حالت خشكی هم نداره.

نکته : بهتره در آخر کمی درب تابه باز باشه و هنوز کیک یا ته دیگ یا ته چین یا کوکو روی حرارت بمونه تا کاملا بخار موجود تبخیر بشه.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.