کیک اسفنجی تولد با روکش گاناش

کیک اسفنجی تولد با روکش گاناش

مواد لازم :

تخم مرغ : 6 عدد
آرد : 2 پیمانه
آب سرد : 1.4 پیمانه
شکر : 1 پیمانه
روغن مایع : 1.4 پیمانه
عسل : 1 ق س
بیکینگ پودر : 1.2 ق چ
وانیل : 1.4 ق چ

طرز تهیه :

ابتدا سفیده و زرده را از هم جدا می کنیم. (بهتر است در این دستور تخم مرغها سرد سرد باشند).
در یک ظرف بزرگتر آب و عسل را مخلوط می کنیم سپس آرد و بیکینگ پودر و و وانیل و یک پنس نمک را 3 بار الک می کنیم.(نمک جزو رسپی نبود خودم به دستور اضافه کردم).
کف قالب کاغذ روغنی گذاشته و دیواره های قالب را چرب کنید .(بهتر است از قالب ضخیم استفاده کنید).
فر را با دمای 180 روشن کنید تا یک ربع گرم شود.
سفیده های خنک را با دور تند همزن میزنیم تا سفید شود و پف کند (ظرفی که سفیده ها در آن ریخته میشود و تیغه های همزن باید کاملا خشک و تمیز باشند). سپس شکر دانه ریز را به سفیده ها اضافه کرده و حدود 3 تا 4 دقیقه با دور تند همزن میزنیم سپس دور همزن را کند کرده و زرده ها را یکی یکی به سفیده اضافه می کنیم و بعد از مخلوط شدن زرده ها مجددا دور همزن را زیاد کرده و حدود 2 دقیقه مواد را میزنیم.

حالا همزن را کنار گذاشته و تخم مرغها و شکر زده شده را به ظرف مخلوط آب و عسل اضافه کنید.

سپس آرد و وانیل و بیکینگ پودر و نمک الک شده را آرام آرام به مواد اضافه کنید و با لیسک به حالت دورانی مخلوط می کنیم تا مواد کاملا یکدست شوند.

سپس روغن را اضافه کنید و مواد را به آرامی یکدست کنید. و در قالب ریخته و قالب را دو سه بار به زمین (میز کار – اوپن ) بکوبید تا یکدست شود و حباب های داخل کیک از بین برود. در طبقه وسط فر به مدت 45 دقیقه قرار دهید تا پخت کامل شود.
بعد از پخت ، از فر خارج کنید و اجازه دهید تا خنک شود و برای مراحل بعدی کار آماده شود.

بعد از پخت کیک و خنک شدنش کیک رو نصف کردم و با شیرکاکائو مرطوبش کردم و خامه مالیدم و موز و گردوی خرد شده ریختم و دوباره خامه و لایه بعدی کیک رو گذاشتم و 3 لایه به این ترتیب آماده شد. تمام کیک رو با خامه آسترکشی کردم و 2 ساعت گذاشتم داخل فریزر تا کمی خامه یخ بزنه.

بعدش مرحله آخر خامه کشی انجام میشه و صاف و مرتب میشه که من داخل خامه پودر کاکائو و یک بسته پنیر ماسکارپونه ریختم که اصلاحا بهش فراستینگ پنیری گفته میشه یعنی ترکیب خامه و پنیر و هر اسانس یا رنگی که دوست دارید.
بعد از اتمام خامه کشی یکساعت گذاشتم یخچال تا کمی خودشو بگیره.

گاناش شکلاتی از ترکیب خامه فرم گرفته و شکلات تخته ای آماده کردم و داخلش کمی نوتلا هم ریختم و یه کم که از حرارت افتاد روی کیک ریختم و صاف کردم. فقط تو این مرحله باید سرعت عمل داشته باشید چون زود سفت میشه و شکل میگیره. یه مقداری هم ریختم توی قیف از لبه های کیک گاناش ریختم که روی دیواره های کیک شُره کنه. روی کیک هم با مروارید خوراکی و گل میخک تزیین کردم و با خامه نوشتم.

💜 اگر این رسپی برای شما مفید بود لطفا برای سلامتی و فرج آقا امام زمان (عج) صلواتی بفرستید.

0

User Rating: نفر اول باشید!
اشتراک گذاری مطلب

انتشار مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم به سایت مجاز می باشد ، در غیر اینصورت شرعا و قانونا حرام است.